بسم رب الشهداء و الصديقين

زندگي نامه شهيد محمد رسول احمدي

شهید محمد رسول احمدي در تاريخ 1347/6/3درخانواده اي متدين و مذهبي در روستاي حسين آباد سانيج متولد شد. وی فرزند سوم خانواده بود. پدرش آقاي ابوالقاسم احمدي فرزند مرحوم ميرزا علي اكبر احمدي از سلسله بزرگ احمدي ها و مادرش فرزند دختري مرحوم حجت الاسلام و المسلمين حاج سيد محمود رستگاري مي باشند كه از اين طريق به سلسله جليله سادات رستگاري طباطبايي منتسب مي گردد.

شهيد محمد رسول احمدي خلف صالح ، براي آباء و اجداد خود بوده ، شايستگي و افتخار اين را  پیدا نمود که به شجره طيبه سادات طباطبایی فراشاهی متصل گردد.

شهيد محمد رسول احمدي دوران تحصيلات ابتدايي خود را دردبستان حسن آباد سانيج به اتمام رساند ، او با توجه به علاقه شديدي كه به پدر و مادر داشت از ادامه تحصيل منصرف شد تا دركارهاي كشاورزي و امورات زندگي كمك كار پدر ومادرش باشد(او احترام خاصي به پدر ومادر و خواهران و برادران مي گذاشت) .

محمد رسول گرچه نوجوان و سن وسالش كم بود اما روحيه عالي و طبعي بزرگ داشت . از خصوصيات بارز او اين بود كه خيلي مردمي و مهربان بود به گونه اي كه زبانزد خاص و عام ، همسايگان و همشهريان شده بود. او برای فرائض ديني اهميت خاصي قائل بود و در مراسم و محافل ديني و مجالس مذهبي كه منعقد مي شد پيشقدم بود.

محمد رسول در امور عام المنفعه علي الخصوص ساخت و ساز بناي مسجد و حمام محل همكاري خاص و ويژه اي داشت كه هنوز زحمتهايي كه در اين راه متقبل شده ، از خاطره اهل محل محو نشده است.

شهید احمدی درآغاز جواني به منظور اعتلاء و پيروزي انقلاب اسلامی و سربلندي اسلام عزيز به انجام خدمت درتوپخانه 55 ارتش اصفهان مشغول گردید ، وی در بهار سال 1366 به جبهه عزيمت نمود و سر انجام درتاريخ 1366/6/30 در منطقه عملياتي ميمك به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

پیکر پاک و مطهر این شهید بزرگوار پس از انتقال به موطن خود در جمع باشکوه اهالی منطقه تشییع و درجوار مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستاي حسين آباد سانيج به خاك سپرده شد. تربت شهید احمدی سالیان سال است که به عنوان شمع و چراغ روستا گرديد مطاف اهالی و رهگذران مي باشد.

روحش شاد ويادش گرامي باد .

طباطبا
شجره نامه
کرامات
خاندان
علمای یزد
پایگاه های مذهبی
قصص
مقالات
زندگي نامه
خاطرات
پيوندها
نگارخانه
تماس با ما
صفحه اصلی
آرشیو

 

 

 

 

 

 

 

 

کليه حقوق  سایت متعلق به مدير سايت بوده و هر نوع برداشت از آن  شرعا و قانونا تنها با ذکرمنبع مجاز است